Meble z drewna Paulowni w Twoim domu

Drewno o wyjątkowych właściwościach. Wykonane z niego meble są poszukiwane przez entuzjastów oryginalnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Meble z drewna Paulowni w Twoim domu.

Pochodzenie samej nazwy świadczy o jego nadzwyczajności. O czym mowa? O drewnie z drzew Paulowni. Z racji pochodzenia nazwy drzewa, o  czym w innym miejscu, możemy tutaj mówić o dosłownym zakorzenieniu szlachectwa. Jednak królewska nazwa nie jest jedynym powodem przez jaki zwraca się uwagę na Paulownię. Drewno cieszy się ogromną popularnością i znajduje szerokie zastosowanie w wielu obszarach.

Paulownia drzewo przyszłości


Ogromnym atutem drzew Paulowni jest szybkość z jaką rosną. Po kilku latach osiąga rozmiary często spotykanych w Polsce wieloletnich drzew. Po 2 latach jest już zdecydowanie wyższa od człowieka. Paulownia przyciąga wzrok ogromnymi liśćmi i okazałymi kwiatami kwitnącymi najczęściej w maju. Jeżeli mamy pszczoły, będziemy mieli smakowity miód.

Pomimo królewskich koneksji, Paulownia świetnie znosi nawet nie najlepsze, a można powiedzieć, że wręcz nieprzyjazne dla innych drzew warunki. To drzewo, które nie wymaga zbyt wielu zabiegów i przyjmie się nawet na niskiej jakości glebie. Śmiało można stwierdzić, że jest drzewem ekologicznym, zdecydowanie korzystnie wpływającym na nasze środowisko. Potrafi rozwijać się nawet w zanieczyszczonych obszarach, pobiera ogromne – w porównaniu z rodzimymi gatunkami – ilości szkodliwego dla nas dwutlenku węgla, oddając mnóstwo tlenu.

Uprawa Paulowni może być dochodowa. Drzewo bardzo szybko rośnie, a po ścięciu odrasta w znacznie szybszym tempie niż od momentu zasadzenia. Wytworzone z niego drewno jest bardzo cenione w wielu segmentach gospodarki, zaś wielkie liście z powodzeniem są przetwarzane na biomasę. Są też źródłem smacznej (bo słodkiej) paszy dla zwierząt.

Drzewo wielkich możliwości

Paulownia to drewno wysokiej jakości i ze względu na właściwości stosujemy je w wielu branżach. Drewno jest nad podziw lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Posiada właściwości izolacyjne i jest odporne na działanie wody. Produkuję się z niego instrumenty (znakomite akustyczne gitary), czy deski surfingowe. Wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym i stoczniowym.

Szczególnie ceni się je w branży meblarskiej, głównie z powodu jej właściwości fizycznych. Drewno Paulowni jest łatwe w obróbce, ale jednocześnie nie odkształca się i jest elastyczne. Posiada jednorodną strukturę pozbawioną sęków i żywicy. Stworzone z niej meble są wyjątkowo estetyczne i wyrafinowane.